Aktuálně

Víkendové soustředění na Roubence 25.-27.11. 2022

Věra Vlčková | 2. prosince 2022

Již tradičně smyčcový orchestr Gioco, žáci Hudební nauky v praxi a Komorní hry vyrazili na podzim na víkendové soustředění do Sedloňova na chatu Roubenku. Letos se soustředění účastnilo 25 žáků. Ti pod vedením Kláry Homonaiové a Věry Vlčkové pilně nacvičovali vánoční a soutěžní repertoár, ale nezapomněli jsme si to užít i jinak. 

 V pátek odpoledne nás autobus odvezl na chatu Roubenka. Po ubytování a přípravě zkušebny jsme se navečeřeli a začali s nácvikem repertoáru cca 2 hodinky. V deset hodin se chalupa ukládala k spánku. Sobotní ráno jsme začali vydatnou snídaní a následovalo dopolední zkoušení. Po obědě a odpočinku jsme vyrazili na výlet po okolí. Prozkoumali jsme místní vojenské opevnění a proběhli se po lukách. Ke svačině byly vynikající buchty, které nám na cestu upekli úžasní rodiče. Do večeře se opět hrálo a po večeři už se rozehrál společenský večer, tentokrát na téma - koníčky, záliby apod. Někteří členové vynikali v pamětních hrách, jiní v scénickém ztvárnění, jiní ve velmi dobré znalosti svých přátel - spoluhráčů. Nechyběla ani hledačka talismanů za tmy s baterkami. Ve 23 hodin se chalupa uložila ke spánku, abychom nabrali sil na nedělní finální dopoledne. Ráno se některým nechtělo z postelí, ale díky budící partě byli na snídani všichni včas. Opět následovalo hraní završené minikoncertem všech účastníků pro potěchu kuchařů a svých kamarádů. Každé uskupení zahrálo vybranou skladbu ze svého repertoáru. Bylo patrné, že práce se udělalo hodně a zároveň se velmi utužily přátelské vztahy mezi dětmi. Svíčková nám udělala tečku za naším víkendovým hudebním soustředěním. Po sbalení zkušeben a úklidu pokojů jsme se nalodili do autobusu, který nás bezpečně odvezl zpět do Nového Města nad Metují. 

         Chtěla bych poděkovat rodičům, kteří přispěli k velké pohodě napečenými dobrotami, panu Žďárovi za milé přijetí, kuchařskému týmu za vynikající péči o naše žaludky a dětem, protože to s jakým nasazením hráli a zapojovali se do společného programu nás s kolegyní velmi těšilo. Výsledky naší práce můžete slyšet na následujících akcích, na které vás srdečně zveme:

15. 12. v 17:00 Vánoční koncert v České Skalici v Husově sboru - Dechový orchestr a komorní soubory 

16.12. v 16:00 Vánoční koncert v sokolovně v N.M.n.M. - TO, Dechový orchestr, kytarový soubor a smyčcový orchestr Gioco

20.12. v 17:00 Vánoční koncert v Pyramidě - pěvecké sbory Prostředníček a Paleček, sm.trio Kareto a smyčcový orchestr Gioco

21. 12. v 17:00 Vánoční koncert v sále ZUŠ v NMnM - žáci, komorní soubory a nauka v praxi K. Homonaiové