Aktuálně

Společný orchestr žáků ZUŠ a Filharmonie Hradec Králové

Klára Homonaiová | 15. února 2023

Měsíc utekl jako voda a my opět jedeme do Hradce Králové, tentokrát v pátek 10. 2. 2023. Naše žačky netrpělivě očekávaly první společnou zkoušku se všemi hráči Filharmonie HK, kteří jsou zapojeni do projektu. Byly zvědavé, na které židli a popřípadě se kterým členem orchestru budou hrát. Díky velkému počtu zapojených žáků a limitující kapacitě koncertního pódia nemůže každý žák sedět s filharmonikem. O to větší zodpovědnost na precizní výkony připadá na jednotlivé žáky ZUŠek z celého Královéhradeckého kraje. 

V březnu naše děvčata čeká ještě poslední středeční zkouška, čtvrteční generální zkouška a v pátek 17. 3. dopoledne rovnou dva výchovné koncerty pro školy. Neváhejte si zakoupit vstupenku na sobotní Abonentní koncert z Oranžové řady FHK (18. 3.) od 16:00 hodin - je již skoro vyprodaný. Anebo nás přijďte podpořit na reprízu koncertu ve stejný den (18. 3.) od 18:00 hodin do sálu Filharmonie Hradec Králové.  

V houslové skupině se pilně připravují - Ester Králová a Adriana Menclová (ze třídy Kláry Homonaiové), Dorota Macková a Eliška Neumannová (ze třídy Ireny Rybáčkové). Violovou skupinu posílí Eliška Rydlová (ze třídy Kláry Homonaiové) a za kontrabas se jistě neschová Michaela Volfová (ze třídy Pavla Staňka).