Každý koncert Archi con Brio byl jedinečný

Irena Rybáčková | 12. prosince 2023

Jako každá sněhová vločka je jiná, tak i všechna vystoupení smyčcového orchestru Archi con Brio byla jedinečná a rozmanitá. Co ale bylo stále stejné? Nadšení a zapálení mladých muzikantů a zpěváků pro hudbu, obětavá práce jejich pedagogů, pomoc rodičů, plné řady posluchačů a příjemná srdečná atmosféra, kterou si lidé odnesli s sebou z koncertů k sobě domů. A to je ta pomyslná jiskřička, kterou v sobě nese název tohoto tělesa Smyčce s jiskrou.

Koncertní sezóna začala veřejnou generální zkouškou, kde mohli posluchači nahlédnout pod pokličku, jak se zkouší s orchestrem. Koncert v barvách podzimu v dobrušském kině se nesl v slavnostním duchu a byl velmi pestrý. Vystoupil na něm společně s Archi ženský pěvecký sbor Vlasta. Na Vánočním benefičním koncertě na zámku vystupovali se smyčcovým orchestrem Terénní berušky ZŠ Krčín. Tato akce byla srdečná, dalo by se dokonce říci dobrosrdečná, během jejího průběhu se vybralo krásných 40 900,- Kč pro děti z Dětského domova v Broumově. Berušky si zazpívali s Archi i na Vánočním koncertě v Provodově - Šonově, který měl kouzelnou vánoční atmosféru, publikum bylo vřelé a bezprostřední, s účinkujícími si na závěr akce s chutí zazpívalo společně koledy. Vystoupení v České Skalici s dětským pěveckým sborem Viktorka z pobočky naší ZUŠ pomyslně uzavřelo vánoční koncertní šňůru akcí Archi con Brio.